Новини

Дузпа помогна на "Лудогорец" в последния мач за годината

© LAP.BG

Лудогорец” приключи годината с победа и преднина от шест точки на върха. Българският шампион победи с 2:1 “Ботев” (Пловдив) в последния мач от есенния полусезон в първенството.

Тимът от Разград проби съпротивата на гостите след точно изпълнена дузпа от Клаудиу Кешеру, а Доминик Янков вкара втория гол за “Лудогорец”. За “Ботев” се разписа Салиф Сисе в края на мача, като нападателят беше в положение на засада, преди да отбележи.

С успеха си “Лудогорец” събра 39 точки и ще зимува с преднина от шест пред “Локомотив” (Пловдив) и ЦСКА. “Ботев” е в тежко положение, като клубът очаква развитие по темата с възможната смяна на собствеността. Жълто-черните заемат 12-о място с 14 точки.

Заради многото контузени и наказани играчи тимът от Пловдив излезе със седем юноши. В голямата част от мача “Ботев” стоеше добре на терена, но “Лудогорец” създаде повече възможности за гол и очаквано стигна до победата.

© LAP.BG

В началото хубав пробив на Янков завърши с удар и спасяване на вратаря на “Ботев” Георги Аргилашки. В 39-ата минута “Лудогорец” получи право да изпълни дузпа, реализирана от Кешеру. Наказателният удар беше отсъден, след като удар на Мавис Чибота срещна ръката на Виктор Генев, който опита да я прибере и се беше завъртял с гръб към топката.

Шампионите увеличиха преднината си малко след старта на втората част. Янков беше най-съобразителен и вкара хубав гол след силен удар отблизо.

До края домакините атакуваха по-често, а “Ботев” разчиташе на контраатаки. При една от тях Иван Василев беше излезе сам срещу вратаря, но стреля в гредата.

В последната минута Сисе получи извеждащо подаване, напредна и вкара с диагонален удар по земя. При подаването нападателят беше в засада.