Новини

Италия започна с победа в групата на България

© Reuters

Италия започна с победа световните квалификации, след като се наложи с 2:0 над Северна Ирландия. Фаворитът в група С, в която се намира и България, стигна до трите точки след голове на Доменико Берарди и Чиро Имобиле преди почивката.

Тимът на Роберто Манчини записа своя мач №23 без загуба и затвърди добрата си форма. Срещата беше специална и за централния бранител Леонардо Бонучи, който отбеляза 100 участия за Скуадрата.

Берарди откри в 14-ата минута, а Имобиле удвои в 39-ата.

С изненада започна битката в група В, където Испания стигна само до 1:1 с Гърция вкъщи. Алваро Мората откри в 33-ата минута на стадиона в Гранада, но Анастасиос Бакасетас изравни в 57-ата от дузпа.

Англия постигна очакван успех над Сан Марино с 5:0 с голове на Джеймс Уорд-Праус, Доминик Калвърт-Люин (два), Рахим Стърлинг и Оли Уоткинс, с което оглави група I. В Дуисбург Германия се наложи над Исландия с 3:0. Точни за Бундестима бяха Леон Горецка в 3-ата, Кай Хаверц в седмата и Илкай Гюндоган в 56-ата минута.

Зрелище предложи двубоят между Унгария и Полша, завършил 3:3. Полският тим навакса изоставане от 0:2 до 2:2, след което Унгария отново поведе. Звездата на Полша Роберт Левандовски спаси тима си от загуба с попадение в 83-ата минута.