Новини

Петев започна със зрелищно равенство начело на Босна и Херцеговина

Архивна снимка

© Associated Press

Престоят на Ивайло Петев начело на националния отбор на Босна и Херцеговина започна с равенство. Воденият от българина тим завърши 2:2 при гостуването на Финландия в първия си мач от квалификациите за световното първенство в Катар.

Двубоят предложи вълнуващи моменти, като всеки от двата отбора можеше да измъкне победата.

През първата част Босна имаше добри възможности, но всички голове паднаха през второто полувреме. Миралем Пянич пропусна дузпа, но вкара при добавката, за да изведе гостите напред. Впоследствие Финландия обърна резултата с два гола на Теему Пуки. В края Мирослав Стеванович се разписа за 2:2.

Петев е първият чужденец, който води Босна и Херцеговина. Избирането му дойде на фона на протести от феновете срещу ръководителите на футболния съюз в страната.