Новини

"ЦСКА 1948" надви ЦСКА и го спря за второто място

© LAP.BG

ЦСКА 1948″ победи ЦСКА с 1:0 в един от най-интересните мачове от преспоследния кръг за сезона. Новакът в Първа лига се наложи с гол на Маро Топузов в 65-ата минута, а по този начин спря съперника си за второто място.

Загубата спря носителя на Купата на България да се бори за сребърните медали. Кръг преди края на сезона ЦСКА изостава с четири точки от “Локомотив” (Пловдив). “ЦСКА 1948” е пети в таблицата с 44 точки и не може се изкачи или да падне по-надолу.

Двубоят беше отложен от началото на май заради голям брой заразени с коронавирус при “ЦСКА 1948”. След първоначално отсъдена служебна победа за ЦСКА, в крайна сметка Спортно-техническата комисия към БФС пренасрочи двубоя.

За “ЦСКА 1948” това е първи успех над ЦСКА от три мача. Първата среща през сезона завърши 2:2, а във втория двубой ЦСКА се наложи с 2:0.

Много силен мач за “ЦСКА 1948” изигра вратарят Даниел Наумов. Той отрази куп опасни удар, а в добавеното време на срещата спаси и дузпа, изпълнена от Жорди Кайседо.

През първата част пък два гола на ЦСКА, дело на Мено Кох и Георги Йомов бяха отменени заради игра с ръка и на двамата.