Новини

"Юнайтед" отпадна в групите след драматичен мач в Лайпциг

© Reuters

Манчестър юнайтед” приключи безславно при завръщането си в Шампионската лига, отпадайки още в групите на турнира. “Червените дяволи” завършиха на трето място в група Н, след като в последния си двубой загубиха с 2:3 от “РБ Лайпциг” като гост.

“Юнайтед” остава с девет точки от шест срещи, колкото има и ПСЖ. Въпреки неяснотата около двубоя на парижани с “Истанбул Башакшехир”, който беше спрян, заради по-лоши показатели в директните мачове с ПСЖ “Юнайтед” е трети.

След нова година “червените дяволи” продължават участието си в Лига Европа.

На “Ред бул арена” “червените дяволи” можеха да претърпят и по-сериозна загуба. “Лайпциг” изигра много силна първа част и водеше с 2:0 след едва 13 минути.

Първо Анхелиньо се разписа още във втората минута след асистенция на капитана Марсел Забицер. В 13-ата испанецът подадее към Айдара и халфът от Мали нямаше проблем да удвои аванса на домакините.

В 30-ата минута гол на Вили Орбан беше отменен.

© Reuters

След почивката “Юнайтед” опита да обърне развоя на срещата, докато “Лайпциг” заигра на контраатака. Това позволи на германците да вкарат трети гол, дело на Джъстин Клуйверт в 69-ата минута.

В края на двубоя интригата се завърна, когато “Юнайтед” намали в 80-ата минута. Мейсън Грийнууд падна в наказателното поле, а реферът Матеу Лаос отсъди спорна дузпа за гостите, която Бруно Фернандеш превърна в гол.

Само две минути по-късно Пол Погба вкара втори гол и “Юнайтед” повярва, че може да вземе нещо от мача. В заключителните секунди домакините можеха да си вкарат и автогол.