Общество

12 гола в три мача за край на първенството

Само ЦСКА успя да спечели мача си от безсмисления последен кръг на първенството от тройката в крайното класиране. “Червените” успяха да надвият с 2:0 “Берое” след голове на Кайседо и Тиаго Родригес, за да изпреварят бурята над София, която прекъсна двубоя за кратко. Преди мача Петър Занев бе награден заради последния си двубой за тима от Борисовата градина.

В суперекспериментален състав шампионът “Лудогорец” падна с 1:3 от Футболен клуб “Централен спортен клуб на армията 1948”, като един куп играчи направиха дебют. Галин Иванов отбеляза два гола за победителите, а третия бе дело на Ивайло Чочев още в третата минута. Клаудиу Кешерю се разписа за разградчани и стана голмайстор на първенството с 17 точни попадения. Минута преди края имаше токов удар на празния стадион “Васил Левски” от бурята.

Синът на Георги Иванов-Гонзо Александър успя да донесе точката на “Локо” (Пд) при гостуването на “Арда” за 3:3. Спас Делев откри за домакините, но Александър Колев успя да изравни. Спас Делев и Тонислав Йорданов докараха резултата до 3:1 за домакините, преди Димитър Илиев да върне един гол, а Александър Иванов да изравни в 89-ата мин.